fbpx

O wszystkim

Miałem z tą zakładką duży problem. Postanowiłem napisać tu kilka słów o sobie, celach zawodowych oraz blogu.

Kilka osób pewni mnie kojarzy, mam na imię Mateusz, pochodzę z Radomia. Mieszkam i pracuję w samym sercu Warszawy nad dużym projektem w jednym z banków. Zawodowo programowaniem zajmuję się od 2013 roku – 90% czasu spędziłem nad rozwiązaniami dla biznesu, czyli systemy ERP oraz CRM, głównie z użyciem języka C#, swoje przygody miałem też z językami takimi jak JS, Python, C++ czy Java.

W roku 2017 nastąpił w moim życiu przełom. Wraz z przyjacielem Michałem założyliśmy spółkę o nazwie MRSolutions, która do dziś świetnie radzi sobie na rynku IT. Pod koniec 2018 roku odszedłem i przeniosłem się do Warszawy jednak wiele ciekawych realizacji mamy za sobą. Jednym z naszych wspólnych dokonań jest nagroda najszybciej rozwijającej się firmy 2017 roku, za co otrzymaliśmy Granitowego Tulipana. Poniżej informacje na temat nagrody oraz wywiad, w którym opowiadamy o biznesie.

RadomskiBiznes
Wyborcza
Wywiad

Na co dzień dodatkowo student studiów magisterskich na kierunku Informatyka na PJATK oraz mol książkowy. Lubię zgłębiać wiedzę, uczyć innych oraz pisać, dlatego powstał ten blog. Powodów jest w sumie więcej, ale o tym za chwilę. Na zdjęciach poniżej moja prywatna biblioteka i zbiór wszystkich numerów magazynu „Programista” od początku istnienia wydawnictwa, czyli od roku 2012.

Miałem też przyjemność współpracować z magazynem Programista, co zaowocowało artykułem w numerze 88, na temat Emgu CV.

 

Jestem też przeciwnikiem systemu nauczania, przez niego najpierw pokochałem matematykę i informatykę, by następnie je znienawidzić w szkole średniej aż wreszcie znów, ze zdwojoną siłą „miłość” wróciła, co jest kolejnym powodem, by blogować! Na przekór temu, jednym z moich planów jest uzyskanie stopnia doktora z informatyki.

Cele, plany i marzenia

Z racji tego, że blog dotyczy głównie mojej sfery zawodowej, to też tylko takie cele tu przedstawię. Aktualnie jestem oddelegowany do ciekawego projektu bankowego, który daje mi spore możliwości rozwoju i zasadniczo nie planuję zmiany środowiska pracy. Kilka celów, które mogę wypunktować to:

  • Doktorat z informatyki.
  • Certyfikat językowy C1 Advanced (CAE).
  • 1000 wpisów na blogu
  • Wydanie serii książek na temat algorytmów, matematyki i programowania jako zawodu 
  • Stworzyć podcast
  • Podążać za pasją

O blogu

Na wstępie chciałbym zaznaczyć jedną rzeczy. Aktualnie moja pozycja zawodowa jest na tyle stabilna i ciekawa, że blog jest tylko dodatkiem do mojego rozwoju i nie mam w planach przez najbliższy czas na nim zarabiać i robić z niego biznesu. Ma on dla mnie kilka znaczeń, po pierwsze analiza ciekawych problemów i zagadnień teoretycznych, z którymi na co dzień nie spotykam się w pracy zawodowej lub wymaga to poukładania wiedzy w mojej głowie. Po drugie chciałbym zebrać ciekawą grupę osób, zbudować interesujące miejsce dla osób zajmujących się technicznymi zagadnieniami i budowaniem własnej marki w Social Media, które bardzo lubię (zwłaszcza Grupa na Faceobook!).
Po trzecie pragnę nauczyć się przekazywać wiedzę i pisać w sposób prosty i ciekawy. Pomoże mi to w późniejszej pracy nad książkami.
Osobiście uważam, że mimo 6 lat pracy zawodowej mam bardzo dużo rzeczy technicznych do poukładania i zgłębienia. Czytanie, analizowanie i przelewanie tego na strony bloga bardzo mi w tym pomagają. Staram się najpierw sam zrozumieć dobrze temat, później go przetworzyć robiąc notatki, a następnie koryguję je i przerzucam tu.

Sam blog będzie skierowany głównie dla osób zaczynających swoją przygodę z programowaniem. Jednak postaram się wplatać w treści też jakieś smaczki bardziej zaawansowane.

Na zakończenie

Będę bardzo wdzięczny za każdą uwagę, poprawiony błąd oraz krytykę. Nikt z nas nie jest nieomylny i zdaję sobie sprawę z tego, że niejedno zagadnienie może być źle przekazane lub w sposób błędny zinterpretowane.
Wszystkie te sprawy możecie zgłaszać w komentarzach bezpośrednio pod postem lub poprzez zakładkę Skontaktuj się.

Pozdrawiam

Mateusz Rus.

SPRAWDŹ POLECANĄ KSIĄŻKĘ. Najlepsze materiały do nauki programowania!

X