O wszystkim

Miałem z tą zakładką duży problem. Postanowiłem napisać tu kilka słów o sobie, celach zawodowych oraz blogu.

Kilka osób pewni mnie kojarzy, mam na imię Mateusz, pochodzę z Radomia. Mieszkam i pracuję w samym sercu Warszawy nad dużym projektem w jednym z banków. Zawodowo programowaniem zajmuję się od 2013 roku – 90% czasu spędziłem nad rozwiązaniami dla biznesu, czyli systemy ERP oraz CRM, głównie z użyciem języka C#, swoje przygody miałem też z językami takimi jak JS, Python, C++ czy Java.

W roku 2017 nastąpił w moim życiu przełom. Wraz z przyjacielem Michałem założyliśmy spółkę o nazwie MRSolutions, która do dziś świetnie radzi sobie na rynku IT. Pod koniec 2018 roku odszedłem i przeniosłem się do Warszawy jednak wiele ciekawych realizacji mamy za sobą. Jednym z naszych wspólnych dokonań jest nagroda najszybciej rozwijającej się firmy 2017 roku, za co otrzymaliśmy Granitowego Tulipana. Poniżej informacje na temat nagrody oraz wywiad, w którym opowiadamy o biznesie.

RadomskiBiznes
Wyborcza
Wywiad

Na co dzień dodatkowo student i mol książkowy. Lubię zgłębiać wiedzę, uczyć innych oraz pisać, dlatego powstał ten blog. Powodów jest w sumie więcej, ale o tym za chwilę. Na zdjęciach poniżej moja prywatna biblioteka i zbiór wszystkich numerów magazynu „Programista” od początku istnienia wydawnictwa, czyli od roku 2012.

 

Jestem też przeciwnikiem systemu nauczania, przez niego najpierw pokochałem matematykę i informatykę, by następnie ją znienawidzić w szkole średniej aż wreszcie znów, ze zdwojoną siłą „miłość” wróciła, co jest kolejnym powodem, by blogować! Na przekór temu, jednym z moich planów jest uzyskanie stopnia doktora z informatyki.

Cele, plany i marzenia

Z racji tego, że blog dotyczy głównie mojej sfery zawodowej, to też tylko takie cele tu przedstawię. Aktualnie jestem oddelegowany do ciekawego projektu bankowego, który daje mi spore możliwości rozwoju i zasadniczo nie planuję zmiany środowiska pracy. Kilka celów, które mogę wypunktować to:

  • Doktorat z informatyki.
  • Certyfikat językowy C1 Advanced (CAE).
  • 1000 wpisów na blogu
  • Wydanie serii książek na temat algorytmów, matematyki i programowania jako zawodu 
  • Wydać serię kursów na temat algorytmów
  • Podążać za pasją

O blogu

Na wstępie chciałbym zaznaczyć jedną rzeczy. Aktualnie moja pozycja zawodowa jest na tyle stabilna i ciekawa, że blog jest tylko dodatkiem do mojego rozwoju i nie mam w planach przez najbliższy czas na nim zarabiać i robić z niego biznesu. Ma on dla mnie kilka znaczeń, po pierwsze analiza ciekawych problemów i zagadnień teoretycznych, z którymi na co dzień nie spotykam się w pracy zawodowej lub wymaga to poukładania wiedzy w mojej głowie. Po drugie chciałbym zebrać ciekawą grupę osób, zbudować interesujące miejsce dla osób zajmujących się technicznymi zagadnieniami i budowaniem własnej marki w Social Media, które bardzo lubię (zwłaszcza Instagram!).
Po trzecie pragnę nauczyć się przekazywać wiedzę i pisać w sposób prosty i ciekawy. Pomoże mi to w późniejszej pracy nad uzyskaniem tytułu doktora oraz pisaniu książek i kursów.
Osobiście uważam, że mimo 6 lat pracy zawodowej mam bardzo dużo rzeczy technicznych do poukładania i zgłębienia. Czytanie, analizowanie i przelewanie tego na strony bloga bardzo mi w tym pomagają. Staram się najpierw sam zrozumieć dobrze temat, później go przetworzyć robiąc notatki, a następnie koryguję je i przerzucam tu.

Sam blog będzie skierowany głównie dla osób zaczynających swoją przygodę z programowaniem. Jednak postaram się wplatać w treści też jakieś smaczki bardziej zaawansowane.

Na zakończenie

Będę bardzo wdzięczny za każdą uwagę, poprawiony błąd oraz krytykę. Nikt z nas nie jest nieomylny i zdaję sobie sprawę z tego, że niejedno zagadnienie może być źle przekazane lub w sposób błędny zinterpretowane.
Wszystkie te sprawy możecie zgłaszać w komentarzach bezpośrednio pod postem lub poprzez zakładkę Skontaktuj się.

Pozdrawiam, Mateusz Rus.